Sport

Francuski L’Equipe: Treći gol Argentine morao je biti poništen, jasno zbog čega

Argentina slavi treću titulu svjetskog prvaka, nakon što je nakon 36 godina uspjela otići do kraja, pobjedivši do sinoć aktulene prvake Francuze.

Furiozan start i odlučnost Gaučosa, donijeli su im prednost od 2:0 već nakon 36. minuta. Messi je pogodio iz penala u 23. minuti, nakon što je oboren Di Marija u kaznenom prostoru ekipe Didiera Deschampa, a isti igrač postigao je i pogodak trinaest minuta kasnije.

Sastav Lionela Scalonija sasvim opravdano dominirao je do 80. minutu, kada im se desio identičan pad kao protiv Nizozemske u četvrtfinalu. Mbappe je sa dva gola vratio Trikolore u život i odveo “Les Bleus” u produžetke.

Leo Messi u 108. minutu postigao je gol za novo vodstvo, a upravo taj pogodak podigao je puno prašine u sportskoj javnosti i na društvenim mrežama.

Francuski sportski list L’Equipe tvrdi da je Messijev gol za 3:2 trebao biti poništen. Pojavila se snimka na kojoj se vidi, da su dva argentinska fudbalera na zagrijavanju pored aut-linije utrčala u teren i prije nego je lopta prešla gol liniju kod gola za vodstvo 3:2 južnoameričke reprezentacije.

Poljski sudija Szymon Marciniak međutim nije prekinuo igru i gol je priznat. Pravila jasno nalažu da se gol mora poništiti, ako ekipa dok traje igra ima previše igrača u terenu, što je ovdje bio slučaj.